MPK Olsztyn decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych na terenie zajezdni przy ul. Kołobrzeskiej. Uzyskana w ten sposób energia ma stanowić dodatkowe źródło zasilania dla tramwajowej sieci trakcyjnej.
MPK Olsztyn poszukuje firmy, która zaprojektuje i wykona instalację fotowoltaiczną na zajezdni autobusowej przy ul. Kołobrzeskiej 40 w Olsztynie. Zadanie realizowane będzie w formule projektuj i wybuduj, co oznacza, że zamawiający będzie oczekiwał aktualizacji projektu budowlanego i wykonawczego dla proponowanych przez siebie rozwiązań oraz pozyskanie niezbędnych zgód i pozwoleń. Powstać ma infrastruktura do produkcji i autokonsumpcji energii elektrycznej. Składać się będzie ona z części wytwórczej z zastosowaniem modułów fotowoltaicznych, które konwertują światło słoneczne na energię prądu stałego (DC). Następnie, wytworzona w ten sposób energia (DC) trafi do części modyfikującej jej parametry, w taki sposób, aby umożliwić jej dystrybucję bezpośrednio do sieci trakcji tramwajowej DC 660 V.
Moc instalacji fotowoltaicznej określono w zamówieniu na 0,5 MW. Urządzenia mają stanąć na dachu hali zajezdni tramwajowej zlokalizowanej na działce nr 8/2. Zakłada się, że moduły fotowoltaiczne zostaną zamontowane w układzie wschodnio-zachodnim. Dotychczasowy projekt przewidywał 730 paneli. Stacja przekształtnikowa na prąd, który ma trafić bezpośrednio do sieci trakcyjnej, ma mieć łączną moc w przedziale od 300 do 350 kW. Prognozowana produktywność systemu ma być nie mniejsza niż 850 kWh/kWp/rok.
Składanie ofert w przetargu wyznaczono do 16 czerwca. Wybór wykonawcy poprzedzi analiza ofert pod kątem ceny (60%), doświadczenia projektanta branży elektrycznej (10%) oraz dodatkowego okresu rękojmi za wady (30%).
Zamawiający wymaga, aby trwałość konstrukcji instalacji fotowoltaicznej wynosiła 25 lat. Gwarancja na wady ukryte modułów fotowoltaicznych ma wynosić 15 lat. Projekt planowany jest do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego Polska Wschodnia. Wykonawca zobowiązany będzie zrealizować przedmiot zamówienia w terminie nie dłuższym niż 8 miesięcy, licząc od dnia zawarcia umowy.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.